Iloiset elokuun häät Helsingissä | NJK Björkholmen
Näiden kahden upeaa hääpäivää vietettiin elokuussa tuulisessa Helsingissä, juhlatila NJK Björkholmenissa*. Olin varautunut sääennusteen mukaan sadetakilla ja sateenvarjoilla, mutta saatiinkin upea kesäpäivä! Tuuli tosin oli varmaan kovin mitä olen Suomessa kokenut, ja tämä myös näkyy vihkimisessä otetuissa kuvissa. Vihkiminenkin kuitenkin rohkeasti pidettiin ulkona säällä kuin säällä!
Aloitimme päivän first look -kuvauksella Tuomiokirkolla. Tästä jatkoimme potrettikuvauksia vielä Munkkiniemessä hääparille merkityksellisellä seudulla. Kuvauksissa oli ihana tunnelma koko ajan, heitä ei todellakaan ollut vaikea saada hymyilemään!
Juhla oli itselleni entuudestaan ihan tuntemattomassa paikassa, NJK Björkholmenissa*. Vaikka paikka sijaitseekin ihan satama-alueella, oli se kuitenkin viihtyisä miljöö sekä ihanan valoisa tila, jonka saa koristeluilla oman näköiseksi. Illalle sattui vielä todella upea auringonlasku, jota pääsimme hyödyntämään iltapotreteissa ihan juhlapaikan vieressä.
Päivässä oli kaiken kaikkiaan aivan upea tunnelma ja tällä kuvaajallakin hyvin tervetullut olo. Uskon, että iloinen fiilis välittyy myös kuvista läpi! <3
*Affiliate-linkki